Kasaške dirke v Komendi v znamenju derbistov

V nedeljo, 21. septembra 2025, je hipodrom v Komendi gostil sedem kasaških preizkušenj, ki so privabile lepo število gledalcev in ponudile pester tekmovalni program. Na sporedu so bile dirke, poimenovane po zmagovalcih in zmagovalkah derbijev iz preteklih let, ob njih pa tudi častna dirka za nagrajence KZS za življenjsko delo iz domačega kluba.

Rezultati posameznih dirk:

1. dirka: Dirka zmagovalke derbija 2006 – Jo HV
Zmagovalka: Orlanda, 2 leti, voznik in trener Žan Milan, lastnik Sašo Ignjatovič, KK Komenda, čas 1:21,4.

2. dirka: Dirka zmagovalke derbija 2011 – Jolly GJ
Zmagovalec: Lexion, 5 let, voznik Rok Heric, trener in lastnik Damjan Sluga, KK Šentjernej, čas 1:19,4.

3. dirka: Dirka zmagovalca derbija 2012 – Jerry Lou GJ
Zmagovalec: Go Win Zagy (IT), 3 leta, voznik, trener in lastnik Mirko Gregorc, KK Komenda, čas 1:20,8.

4. dirka: Dirka zmagovalca derbija 2013 – Dakot
Zmagovalec: Eckermann Broline (SE), 3 leta, voznik, trener in lastnik Martin Mars, KK Posavje Krško, čas 1:20,1.

5. dirka: Častna dirka nagrajencev KZS za življenjsko delo iz KK Komenda
Zmagovalka: Mermaid, 3 leta, voznik Jože Sagaj ml., trener Janko Sagaj, lastnik Matic Plevel s.p., KK Komenda, čas 1:17,3.

6. dirka: Dirka zmagovalca derbija 2025 – Jacksson
Zmagovalec: Lennox, 6 let, voznik Jože Sagaj ml., trener in lastnik Slavko Makovec, KK Ljutomer, čas 1:17,2.

7. dirka: Dirka viceprvakinje DP3 – Mermaid
Zmagovalec: Planet, 10 let, voznik, trener in lastnik Alojz Franko, KK Šentjernej, čas 1:17,6.

Tekmovalni dan v Komendi je bil zaznamovan z uspehi domačih in gostujočih tekmovalcev ter prijetnim vzdušjem na tribunah. Sezona 2025 se z dirkami v Komendi nadaljuje proti svojemu zaključku, obeta pa še nekaj pomembnih tekmovalnih dni do konca leta.

Nazaj